Bahçeşehir Üniversitesi Araştırma Portalı

Araştırmalarla BAU

Bahçeşehir Üniversitesi’nin tüm araştırmacılarına, yayınlarına ve araştırma birimlerine ulaşabileceğiniz; dünyanın dört bir yanındaki bağlantılarımız ve işbirliklerimizi keşfedebileceğiniz Araştırma Portalı'na hoş geldiniz.

Bahçeşehir Üniversitesi Araştırma Portalı, üniversitemizin araştırmacılarını, etkinliklerini ve başarılarını keşfedebileceğiniz bir platformdur. BAU’nun uluslararası kabul görmüş araştırmalarını, akademisyen biyografilerini, araştırmacıların Elsevier Scopus'ta dizinlenen hakemli dergi ve kitaplarda yayınlanan makaleleri vb. araştırma çıktıları dahil olmak üzere BAU'nun araştırmasının genişliğini ve çeşitliliğini sergiler.

BAU'nun Araştırma Portalı üzerinden tüm bölümleri ve öğretim üyesi profillerini doğrudan bağlantı kurabileceğiniz şekilde görüntüleyebilirsiniz.

BAU'nun Araştırma Portalı şunları yapmanızı sağlar:

  • Bilim, teknoloji, mühendislik ve sosyal bilimlerdeki BAU bölümlerinin araştırmacı profillerini ve yüzlerce yayınını gözden geçirebilirsiniz.
  • Yeni eğitim ve araştırma ittifakları oluşturmak için araştırmacılarla bağlantı kurabilirsiniz,
  • BAU araştırmacılarının küresel işbirliği ağlarını görüntüleyebilirsiniz.

Bilgi ve teknolojide çıtayı yükseltiyor, böylece iş ve sanayinin rekabet gücünü artırıyor ve Türkiye'nin bilgi ekonomisine doğru ilerlemesine katkıda bulunuyoruz. BAU'nun inovasyon motorunun potansiyelini açığa çıkarmayı ve üniversite keşiflerini daha etkin ve verimli bir şekilde pazara sunmayı hedefliyoruz.

BAU'nun Teknoloji Transfer Ofisi yardımı ile araştırma, bilgi ve teknoloji ticarileştirme, yenilikçiliği ve teknoloji tabanlı ekonomik kalkınmayı teşvik ediyoruz.

Daha fazlasını keşfetmek ve Bahçeşehir Üniversitesi ile işbirliği yapmak için lütfen bau.edu.tr ve tto.bau.edu.tr adreslerini ziyaret edin.

Bize Ulaşın
801-1000 Dünya Üniversite Sıralaması (Kaynak: Times Higher Education World University Rankings) 80% TÜBİTAK BİGG Kabul Oranı +130 Patent portföyü 24 Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi (Kaynak: TÜBİTAK) 631 Araştırma Ekosistemi (Kaynak: Times Higher Education World University Rankings)

Bilimsel Araştırma Projeleri – BAUBAP

BAUBAP, üniversitemiz bünyesindeki projeleri öz kaynaktan fonlayan birimdir ve BAP Komisyonu tarafından yönetilir. BAP kapsamında 21 farklı destek sunulmakta ve tüm detayları BAP Kılavuzunda verilmektedir.

21

Farklı Destek Programları

  • 273Dış finansmanlı proje sayısı
  • 322 İç finansmanlı proje sayısı

Son beş yıldaki iş birlikleri ve ilk sıralarda yer alan araştırma alanları

Ayrıntılar için noktalara ve halkalara tıklayın.

Arama sonuçları