Ingilizce Öğretmenliği

Organizasyon profili

Organizasyon profili

Yabancı Diller Eğitimi Bölümünün temel amacı küreselleşmenin gereksinimlerini karşılamak üzere dil yeterlilikleri gelişmiş, dil eğitimi alan bilgisi ve becerilerini kazanmış, araştırma yapmayı ve kendini geliştirmeyi amaç edinmiş öğretmenler yetiştirmektir. Şu an da bölümde sadece İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalında İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı bulunmaktadır.

İngilizce Öğretmenliği lisans programı, yabancı dil öğretim yöntemleri, dil becerilerinin öğretimi, teknolojinin dil öğretiminde kullanılması, seçilmiş okullarda öğretmenlik uygulaması dersleri gibi hem kuramsal hem de pratiğe yönelik dersler ile öğretmen adaylarını çağın gereksinimleri doğrultusunda en donanımlı şekilde geliştirmeyi hedefleyen derslerden oluşmaktadır.

Ayrıca, genel, bölüm ve bölüm dışı seçmeli dersler yoluyla öğrencilere bireysel ilgi alanlarındaki sosyal, kültürel ve mesleki konularda kendilerini geliştirme olanağı sağlanmaktadır.  

Ayrıca, İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı, İngilizce Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans programının yürütülmesinde Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile işbirliği yapmaktadır.

Misyon

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği lisans programının temel amacı İngilizce dilini etkin kullanabilecek bireyler yetiştirmektir. Mezunlarımızın nitelikli ve çağdaş eğitimi ilke edinmiş, güncel yabancı dil eğitim yaklaşım ve yöntemlerine hakim, çağdaş yöntemlerle eğitim ve öğretim sürecini planlayabilen ve uygulayabilen, aynı zamanda araştırmacı kimliğiyle gelişime daima açık olan İngilizce öğretmenleri olmaları için çalışıyoruz.

Vizyon

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği lisans programının Eğitim Bilimleri Fakültesi ve Bahçeşehir Üniversitesinin akademik olarak en üretken, öğrenci ve çalışan memnuniyetini üst düzeyde gerçekleştiren bir akademik birim olması en büyük hedefimizdir.