Sağlık Bilimleri

Organizasyon profili

Organizasyon profili

Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak öğrencilerimize kaliteli bir eğitim sağlamanın yanı sıra değişen Dünya’ya ayak uydurarak her ülkede çalışabilecek, sürekli araştıran ve girişimci yönü güçlü sağlık profesyonelleri yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu amaçla özellikle üniversitemizin “Kampüsüm Dünya” söylemini ilke edinerek öğrencilerimizi Uluslararası arenada kendilerini geliştirmelerini ve göstermelerini sağlamak amacıyla hem ERASMUS hem de diğer ülkelerle olan anlaşmalarımızı her geçen gün arttırıyoruz. BAU’lu olmanın ayrıcalığını tüm öğrencilerimizin yaşaması temel hedefimizdir.

Fakültemizde, Beslenme ve Diyetetik (Türkçe/İngilizce), Dil ve Konuşma Terapisi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Türkçe/İngilizce), Hemşirelik (Türkçe/İngilizce) lisans programları bulunmaktadır. Aynı zamanda hem Türkçe hem de İngilizce olarak yüksek lisans ve doktora programlarımız bulunmaktadır. Lisansüstü programlarımız ile birlikte nitelikli sağlık profesyoneli yanında bilim insanı da yetiştirerek ilgili alanların güçlenmesine katkı sağlamaktayız.

Kendi alanlarında klinik ve akademik deneyimi olan nitelikli öğretim elemanı kadromuz ve öğrencilerin her sorununa hızlıca çözüm üreten idari kadromuz ile sizlerin her zaman yanındayız.

Pandemi dönemi ile birlikte Rektörlüğümüzün de hızlı girişimleriyle Türkiye’de ilk Hibrit üniversite olabilmenin gururunu yaşıyoruz. Bu sayede derslerimiz hem online hem de yüz yüze eğitim olarak planlanmaktadır. BAU ailesi olarak Türkiye’de ve Dünya’da mesleki uygulama alanlarımızın çeşitliliği sayesinde siz öğrencilerimize alanlarınıza ilişkin her türlü mesleki deneyimi yaşatmaya çalışıyoruz. 

Şu an içinde bulunduğumuz zaman siz geleceğin sağlık ordusuna en çok ihtiyaç duyulan çağ olmuş ve olmaya devam edecektir. Bu nedenle sizlere nacizane önerim sınırlarınızı aşın ve sizi Dünya’nın her yerinde çalışmaya hazır duruma getirecek üniversiteleri tercih edin. Biz Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak işte tam da bu amaçla sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Parmak izi

Sağlık Bilimleri‘in aktif olduğu araştırma başlıklarına git. Bu konu etiketleri, kuruluş üyelerinin çalışmalarındandır. Birlikte benzersiz bir parmak izi oluştururlar.